TOEFL ITP sınavı nasıl uygulanmaktadır?

Spread the love

TOEFL ITP sınavı deneyimli, eğitimli ‘Global Testing’ gözetmenleri tarafından gerçekleştirilmektedir.Kişi sayısına göre gözetmen ve test merkezi yöneticisi bulundurularak güvenli bir şekilde gerçeçkeştirilmektedir.

Sınav yerleri flexible olarak seçilmektedir. Bu sınav solonu bir üniversite salonu da olabilir veya ‘Global Testing’ yerel ofisleri de olabilir.

Sınav ekibi sınav yerine 1,5 saat önceden gelip ayarlamalarını yapmaktadır,profesyonel ‘Global Testing’ çalışanları bütün sınav uygulamalarını kendileri dışarıdan yardım almadan gerçekleştirmektedir.

Sınav Öncesi

Sınavdan önce sınav salonları kapalı şekilde tutulmakta ve ‘Global Testing’ ekibi dışında sınav salonunda kimsenin bulunmasına izin verilmez.Sınavdan yarım saat önce bütün kontroller yapılır ve adaylar sınav salonuna alınmaya başlanır.Adaylar kapıda asılı olan listedeki sınav yerlerine göre oturur ve adayın istediği yere oturmasına izin verilmez.

Sınav öncesi salondaki bütün adayların resimli resmi kimlikleri kontrol edilir,kimliğinden şüphe edilen adaylardan ikinci bir resmi kimlik(ehliyet,öğrenci kartı…v.b) göstermeleri istenir aksi taktirde adayın sınava girmemesi sınav yöneticisi tarafından sağlanır.

Sınavdan önce sınavla ilgili duyurular yapılır ve sınav başlatılır.

  • Sınav için müsvedde, boş kağıt verilmemektedir. Dışarıdan kağıt getirilmesine izin verilmemektedir. Sadece sınav kitapçığının üstüne not alınabilir.
  • Sınavda salonunda saat bulunması zorunludur.
  • Kalem ve Silgi ‘Global Testing’ tarafından sağlanmaktadır.
  • Sınav salonuna sınav başladıkdan 10 dk sonra sınav girişleri kapatılır.
  • Sınav bitimine kadar çıkışlara izin verilmez.
  • Sınav sonunda bütün kitapçıklar sayıldıktan sonra çıkışlara izin verilir.

One thought on “TOEFL ITP sınavı nasıl uygulanmaktadır?”

Bir cevap yazın