TOEFL ITP içerik konuları nelerdir?

Spread the love

Akademik Konular

• Sanatlar: Güzel sanatlar, el sanatları, tiyatro, dans, mimari, edebiyat, müzik, film, fotoğraf
  • Beşeri bilimler: Tarih, siyaset bilimi, hükümet, felsefe, hukuk
  • Yaşam Bilimleri : Paleontoloji, biyokimya, hayvan davranışları, ekoloji, anatomi, fizyoloji, genetik, sağlık bilimleri, biyoloji, tarım
  • Fizik Bilimleri : Jeoloji, astronomi, kimya, yer bilimi, mühendislik, meteoroloji, enerji, teknoloji, oşinografi, fizik.
  • Sosyal Bilimler: Antropoloji, sosyoloji, eğitim, coğrafya, arkeoloji, psikoloji, ekonomi, işletme, yönetim, pazarlama, iletişim.

Kampüs Yaşamı

• Sınıflar:Sınıf programları, sınıf gereksinimleri, kütüphane referansları, ödevler (makaleler, sunumlar, okumalar), profesörler, eğitim, geziler.
  • Kampüs Yönetimi:Kayıt,kampüste ve dışında konut,yurt dışında eğitim,staj,üniversite.
  • Kampüs Etkinlikleri:Kulüpler,komiteler,sosyal etkinlikler

Genel Konular

• İş Dünyası:Yönetim,Bürolar,resmi belgeler,hukuk
  • Çevre:Hava,doğa,iklim,çevre
  • Yiyecek:Yemek Çeşitleri,restoranlar
  • Dil ve İletişim:Posta,e-posta,telefon kullanımı,mesaj bırakma,bilgi talepleri
  • Medya:TV,gazeteler,internet
  • Nesneler:Nesnelerin Tanımları,ekipman
  • Kişisel: Aile Üyeleri, arkadaşlar, sağlık,duygular, fiziksel özellikler, günlük rutinler
  • Planlama ve Zaman Yönetimi:Gelecekteki etkinlikler,davetiyeler,kişisel Takvimler
  • Satın Almalar:Giyim, alışveriş, bankacılık, para
  • Rekreasyon: Spor, oyunlar, konser, oyun, sanat, kitap, fotoğrafçılık, müzik, partiler, toplantılar…
  • Ulaşım: Seyehat,sürüş,park,toplu taşıma,seyahat rezervasyonları
  • İş:İş Başvurusu,Kampüste istihdam,iş Programları

One thought on “TOEFL ITP içerik konuları nelerdir?”

Bir cevap yazın